Facebook kupuje aplikację, która sprawi, że częściej będziemy prawić sobie komplementy!

Facebook kupuje aplikację, która sprawi, że częściej będziemy prawić sobie komplementy!

Facebook działa przeciwko hejtowi w Internecie. Samo zjawisko prawdopodobnie nigdy nie zniknie, ale to nie oznacza, że nie warto z nim walczyć. Nawet jedna uratowana osoba jest warta wszelkich starań.


Słyszeliście o aplikacji tbh na iOS? Jeśli tak, to dobrze, a jeśli nie, to warto ją poznać, bo ona po prostu... uszczęśliwia. Przynajmniej takie są jej założenia i między innymi z tego powodu Facebook zdecydował się na przejęcie tej aplikacji. Na czym tak właściwie polega magia tbh?


Tbh, czyli skrót od To Be Honest, to aplikacja, w której użytkownicy wysyłają sobie anonimowo komplementy. Są one odgórnie napisane, żeby uniknąć niegrzecznych i negatywnych komentarzy, które ktoś mógłby złośliwie pisać. Wysyłanie komplementu odbywa się na zasadzie quizu, który widać poniżej:Wybrana przez nas osoba dostaje anonimowe powiadomienie o komplemencie, który może poprawić jej humor lub samoocenę. Osoby, którym możemy sprawić komplementy, wybierane są spośród tych, które mamy w kontaktach na telefonie oraz mają zainstalowaną aplikację tbh. Proste, prawda? A jakie genialne!


Nieoficjalnie mówi się o tym, że Facebook przeznaczył 100 milionów dolarów na nabycie aplikacji tbh. Wspólnym celem Facebooka oraz twórców aplikacji tbh jest zbliżanie do siebie ludzi i walka z hejtem. Cel jest szczytny, więc życzymy powodzenia!


avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.