Facebook przedstawił swoje inteligentne okulary

Facebook przedstawił swoje inteligentne okulary

Facebook podzielił się świetną wiadomością dla wszystkich gadżeciarzy. Gigant wraz z firmą Ray-Ban zaprojektował Ray-Ban Stories, czyli inteligentne okulary, które pozwolą na robienie zdjęć i kręcenie wideo.


Oprócz nagrywania filmów i robienia zdjęć, okulary będą miały opcję dzwonienia, słuchania muzyki oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami. Wkrótce będą one dostępne w 20 różnych wariantach w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Australia, Kanada, Irlandia, Włochy i Wielka Brytania.Ray-Ban Stories zostały wyposażone w podwójne kamery 5MP. Zdjęcia oraz 30-sekundowe filmy można stworzyć używając przycisku przechwytywania lub wydając polecenie głosowe obsługiwane przez Facebook Assistant. Co bardzo ważne, przy nagrywaniu na okularach zapali się dioda LED, która da znać innym dookoła nas, że właśnie robimy zdjęcie lub nagrywamy wideo.Okulary zostały wyposażone w etui ładujące, które po wcześniejszym naładowaniu pozwoli na korzystanie z okularów przez 3 dni bez podłączania etui do zasilania. Jak zapewnia gigant, zdjęcia oraz filmy nagrane przez okulary, nie mają być wykorzystywane do personalizacji reklam. Udostępniane materiały będą jednak podlegały regulaminowi Faceboka i mają być dodatkowo szyfrowane.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.