Nowa funkcja na Facebooku lepiej zadba o naszą prywatność

Nowa funkcja na Facebooku lepiej zadba o naszą prywatność

Zmiany wprowadzane w serwisie Marka Zuckerberga nie wszystkim się podobają. Według wielu użytkowników większość z nich jest totalnie bezużyteczna - czy to samo można powiedzieć o testowanej właśnie przez firmę funkcji?


Mowa tutaj o innowacji, jaką są prywatne komentarze. Zapewne nie raz korzystaliście z funkcji publikowania postów wyłącznie dla wybranego grona znajomych. W przypadku komentarzy będzie dostępna podobna funkcja.

Testowana obecnie funkcja ma umożliwić publikowanie komentarzy tylko dla konkretnych osób


Facebook testuje właśnie opcję kierowania napisanych komentarzy tylko i wyłącznie do osób wybranych przez nas. Po kliknięciu kłódki widocznej na powyższym zrzucie ekranu pojawić miałyby się cztery możliwości do wyboru:

  1. wpis widoczny tylko dla właściciela wpisu i znajomych

  2. komentarz zauważalny przez autora posta i komentarza

  3. treść widoczna tylko dla znajomych

  4. post publiczny


Czy taka opcja jest potrzebna? Niech tę kwestię każdy oceni indywidualnie, lecz na pewno obecność tej funkcjonalności nie powinna nikomu w większym stopniu przeszkadzać, a niektórych może ucieszyć. Nie wiemy jednak, kiedy (i czy w ogóle) taka nowość wejdzie w życie. Możemy jednak zakładać, że opcja będzie wkrótce dodana, gdyż Facebook bardzo często serwuje nam nowe możliwości.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.