Facebook pracuje nad platformą, która odtworzy odręczne pismo

Facebook pracuje nad platformą, która odtworzy odręczne pismo

Facebook ujawnił na swoim oficjalnym blogu, że pracuje obecnie nad autorską platformą "TextStyleBrush", która pozwoli na odwzorowanie odręcznego pisma każdego człowieka. System będzie oparty na działaniu sztucznej inteligencji i ma być zabezpieczony przed ewentualnymi fałszerstwami.


Nowa platforma giganta jest obecnie dostępna w fazie testów. Jak informuje firma, serwis za pomocą uczenia maszynowego pozwoli automatycznie rozpoznać napisany odręcznie tekst i odtworzy jego wygląd wraz z odwzorowaniem nawet najmniejszych szczegółów charakterystycznych dla pisma każdej osoby.Na ten moment nie wiemy w jaki dokładnie sposób ma zostać wykorzystana platforma, jednak już teraz pojawiły się głosy, że może zostać wykorzystana przez oszustów. Facebook jednak uspokaja i pisze, że platforma będzie zawierała mechanizmy zapobiegające podrabianiu tekstów. Jak będą działały? To pozostaje jeszcze tajemnicą. Poniżej możecie zobaczyć, jak w praktyce ma wyglądać odwzorowanie tekstu. 

Co sądzicie o nowym pomyśle serwisu Marka Zuckerberga? 


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.