Facebook pracuje nad funkcją

Facebook pracuje nad funkcją "bliskich znajomych" dla Messengera

Funkcja ograniczająca podgląd tego czym dzielimy się w internecie działa już choćby na Instagramie. W trakcie publikacji posta chyba każdemu z nas przeszło przez myśl, że nie chcielibyśmy, aby mogli zobaczyć go wszyscy nasi znajomi czy też obserwujący, niekiedy nasi dalsi znajomi, nauczyciele czy też osoby, które mogą nie zrozumieć naszego poczucia humoru. "Favorites", bo tak nazywać ma się nowa funkcja Facebooka dla aplikacji Messenger, umożliwi nam ograniczanie podglądu treści do wybranych przez nas osób. 


Funkcja, nad którą obecnie pracują programiści Facebooka, została niedawno odkryta przez zajmującą się szperaniem w kodach aplikacji- Jane Jane Manchun Wong. Kilka dni później, Facebook oficjalnie poinformował o pracy nad Favorites portal TechCrunch. Nowe rozszerzenie Messangera ma być bardzo podobne do udostępniania stories dla "bliskich znajomych"- znanego z Instagrama.Nowa funkcja ma na celu zachęcić użytkowników platformy do publikowania większej ilości treści, bez zamartwiania się listą ludzi, którzy mogą dotrzeć do naszego posta. Jest to też element zapowiedzianych niedawno przez Marka Zuckerberga działań, mających na celu zwiększenie prywatności korzystających z Facebooka osób.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.