Facebook będzie restrykcyjniej sprawdzał wiek użytkowników

Facebook będzie restrykcyjniej sprawdzał wiek użytkowników

Teoretycznie konto na Facebooku założyć można w wieku trzynastu lat, lecz wszyscy wiemy jak to wygląda w praktyce - wystarczy tylko wpisać fałszywą datę urodzenia i gotowe. Twórcy platformy mają w planach jednak zaostrzenie tych zabezpieczeń.


Od momentu powstania portalu pojawiło się na nim mnóstwo kont, których właścicielami są osoby najmłodsze. Wpisywana data urodzenia przy zakładaniu profilu nie była i nie jest w żaden sposób sprawdzana więc nie ma jak zatrzymać użytkowników przed ustawieniem fałszywych danych. To ma się wkrótce zmienić.

Podawane na Facebooku dane nie są sprawdzane więc praktycznie każdy może założyć konto


Angielska telewizja Channel 4 przeprowadziła rozmowę z jednym z cenzorów treści na Facebooku, w której padły bardzo konkretne zapowiedzi działań związanych z tytułowymi restrykcjami. Zdaniem pracownika korporacji już niedługo każdy użytkownik Facebooka czy Instagrama będzie musiał mieć ukończone trzynaście lat.

Osoba, która będzie wyglądać młodziej zostanie wychwycona przez cenzora - ten poprosi ją o potwierdzenie swojego wieku chociażby poprzez okazanie dokumentu tożsamości. Możliwe będzie także zablokowanie konta.

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.