Facebook odświeża wygląd oraz dodaje ciemny motyw!

Facebook odświeża wygląd oraz dodaje ciemny motyw!

Na przestrzeni ostatnich lat, wygląd Facebooka zmieniał się już wielokrotnie. Od zdominowanego tekstem pustego białego tła z pojedynczymi zdjęciami, do dzisiejszego, obfitującego w treści rozrywkowe i reklamy portalu, w instagramowej formie scrolling wall'a. Jeżeli przyzwyczailiście się już do obecnego wyglądu i rozkładu strony, przygotujcie się na zmiany ponieważ te już wchodzą na dobre u pierwszych użytkowników.


W kwietniu tego roku podczas eventu F8, Facebook zaprezentował jak w przyszłości wyglądać będzie platforma. Efekty tamtych pokazów od dłuższego czasu możemy już zobaczyć na swoich smartfonach, jednak podobne zmiany zajdą w najbliższym czasie również w pecetowej wersji strony. Aktualizacją szaty graficznej mogą się już cieszyć (bądź smucić) pierwsi użytkownicy, jednak w najbliższym czasie zajdzie ona u wszystkich.Nowy design Facebook'a nie wszystkim przypadł do gustu, jednak większość osób zauważa czytelniejszy wygląd oraz spójność z wersją mobilną. Użytkownicy, którzy otrzymali już zaktualizowaną szatę graficzną platformy, otrzymali do dyspozycji również powszechnie lubiany w internecie ciemny motyw.Osoby, które miały już okazję przetestować "dark mode" wskazują na to, że wydaję się on być niedopracowany. Niektóre jego elementy zlewają się, przez co treści są mniej czytelne niż w wersji normalnej, co na pewno zostanie poprawione, do czasu globalnej aktualizacji. A co wy sądzicie o tej zmianie? Czy zamierzacie korzystać z ciemnego motywu?

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.