Facebook na stałe wprowadza przydatną funkcję

Facebook na stałe wprowadza przydatną funkcję

Mark Zuckerberg postanowił nie być obojętny na sytuację na świecie i wprowadził bardzo przydatną funkcję na swoim portalu społecznościowym. "Safety Check" to opcja, która już na stałe zagości na Facebooku.


Jeszcze do niedawna innowacja ta była dostępna tylko dla tych osób, które bezpośrednio znajdowały się w obrębie zagrożenia. Już niedługo jednak o swoim bezpieczeństwie w sytuacji zagrożenia będzie mógł w prosty sposób poinformować każdy uspokajając przy tym najbliższych i znajomych. Specjalny przycisk udostępniony zostanie zarówno w mobilnej oraz stacjonarnej wersji serwisu.W ten sposób będziemy mogli za pomocą jednego kliknięcia zameldować się i poinformować wszystkich o swoim bezpieczeństwie. Jest to kolejna funkcja wprowadzana przez zarząd Facebooka pozwalająca na reakcję wobec zagrożenia. Poprzednią było "Community Help", dzięki której mogliśmy w szybki sposób skontaktować się między osobami poszkodowanymi oraz tymi, którzy lokalnie mogliby im pomóc.

Dzięki "Safety Check" będziemy mogli także również przeglądać kryzysowe wydarzenia mające miejsce w obrębie naszego miejsca zamieszkania oraz wszystkich znajomych.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.