Facebook wyświetli mniej postów politycznych

Facebook wyświetli mniej postów politycznych

Według badań przeprowadzonych przez oddział analityki Facebooka posty polityczne stanowią tylko 6 procent publikowanych treści w USA. Mimo tego serwis społecznościowy chce jeszcze bardziej ograniczyć ich wyświetlanie i rozszerza testy na kolejne kraje.


Jeszcze w lutym br. Mark Zuckerberg informował w wywiadach, że jest całkowicie świadomy powszechnie negatywnej opinii użytkowników o postach typowo politycznych. Uznał wtedy, że w kolejnych miesiącach Facebook postara się tymczasowo ograniczyć liczbę treści politycznych w kilku krajach — USA, Kanadzie, Brazylii i Indonezjii.

Analitycy serwisu chcieli również lepiej poznać preferencje użytkowników poprzez udostępnienie nowej opcji „głosowania na komentarze”.Dzisiaj okazuje się, że firma zauważyła pozytywne wyniki z ograniczenia widoczności polityki w aktualnościach Facebooka. Z tego powodu eksperyment zostanie rozszerzony na Kostarykę, Szwecję, Hiszpanię oraz Irlandię.

Bardzo możliwe, że niedługo testy trafią także do Polski. Teraz pytanie — czy zmniejszenie zasięgów stronom związanym z polityką, tj. internetowym gazetom i partiom przyniesie pozytywne czy negatywne skutki?

 

Dajcie znać, co myślicie!


Dawid Ignasiak

Studiuję copywriting na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.