Facebook wprowadza reklamy do Messengera!

Facebook wprowadza reklamy do Messengera!

Już od jakiegoś czasu testowane przez Facebooka były reklamy w Messengerze. Do tej pory usługa obejmowała jedynie rynki Austrii i Tajlandii. Już we wtorek sytuacja uległa zmianie, i reklamy w aplikacji pojawiają się na całym świecie - wyjątkiem nie jest tu Polska. 
Jeszcze do niedawna Messenger był miejscem wolnym od reklam. Zmieniło się to jednak we wtorek, gdy testowana do niedawna w Austrii i Tajlandii funkcja została oficjalnie udostępniona firmom na całym świecie. Już teraz, Facebook dał firmom możliwość reklamowania się za pomocą swojego komunikatora. Reklamy w aplikacji mają być umiejscowione na liście konwersacji, a po kliknięciu mają nas przenieść w miejsce wybrane przez reklamującego się - na zewnętrzną stronę lub do konwersacji z przedstawicielem firmy. Użytkownicy będą w stanie manualnie ukrywać reklamy, niestety niemożliwym będzie całkowite ich wyłączenie. Czas pokaże, jak na nową funkcję zareagują korzystający z aplikacji.Możliwość zamieszczania reklam w Messengerze ma według Facebook umożliwić firmom, niezależnie od ich rozmiaru, dotarcie do olbrzymiej, bo wynoszącej aż 1,2 miliarda osób, bazy użytkowników aplikacji, a co za tym idzie do nowych klientów. Według szefa produktu Messengera, Stana Chudnovsky'ego, że nowa funkcja wprowadzana będzie falami, a do końca roku wszyscy użytkownicy aplikacji zaczną widzieć reklamy.  Co Wy sądzicie o nowej funkcji komunikatora?

avatar

Jakub Smuszko

Student filologii polskiej. Entuzjasta gier planszowych i e-sportu. W wolnych chwilach, kiedy nie pisze, lubi pogrywać - głównie w gry Blizzarda.

Autostopem Na Koniec Świata z trailerem serii "Polska od A do Z"

Kim jest najbogatszy YouTuber według magazynu Forbes?

Forbes przedstawia TOP 10 najbogatszych YouTuberów!

Polska YouTuberka zebrała pieniądze na dom w 24 godziny!

Microsoft Edge automatycznie ukryje odwiedzane strony pornograficzne

Niecodzienne rozwiązanie w londyńskich autobusach!