Facebook ma wkrótce zmienić swoją nazwę

Facebook ma wkrótce zmienić swoją nazwę

Wszystko wskazuje na to, że Facebook nie chce kojarzyć się już jedynie z portalem społecznościowym. W związku z tym pojawiły się informacje, że gigant szykuje się na całkowity rebranding, w tym zmianę nazwy.


W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że firma Marka Zuckerberga chce rozwijać się w ramach tzw. "metaverse", czyli wirtualnej przestrzeni czy też cyfrowego świata. Facebook ma skupić się na wirtualnej rzeczywistości (VR) i rozszerzonej rzeczywistości (AR). Nowa strategia przedsiębiorstwa skłoniła wielu dziennikarzy do przyjrzenia się temu, co napłynęło do urzędu patentowego w Stanach Zjednoczonych. Jak się teraz dowiadujemy, firma złożyła 7 wniosków o rejestracje nowych znaków towarowych. Wśród nich znajduje się patent na nazwę "Stories" w kontekście krótkich wstawek na profilach na Instagramie, ale nie tylko.Obecne informacje o nowej nazwie podaje m.in. The Verge, wskazując na to, że nowa nazwa może zostać ogłoszona podczas konferencji Facebooka, która odbędzie się już za tydzień. W tej chwili mówi się głównie o tym, że gigant mógłby funkcjonować pod nazwą "Meta", która została zarejestrowana jeszcze w 2015 roku.

Zmiana wydaje się bardzo prawdopodobna. W ostatnich latach, po aferach które obiegły cały świat, Facebook jako portal społecznościowy nie cieszy się najlepszą opinią. Wydaje się zatem zasadne, że firma odpowiedzialna za wiele równoległych działalności, chce przestać być kojarzona tylko z jednym medium.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.