Facebook kopiuje snapchata. Co na to youtuberzy?

Facebook kopiuje snapchata. Co na to youtuberzy?

Jakiś czas temu Snapchat, który na chwilę obecną jest najpopularniejszym komunikatorem mobilnym, zyskał potężną konkurencję w postaci nowej funkcji jaką ma Instagram. Stories, bo tak właśnie się ona nazywa może bardzo zagrozić Snapowi. Jeśli nie słyszeliście jeszcze o tym, że Facebook kopiuje Snapchata, to wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.


Aktualizacja, która wprowadziła do powszechnego użytku tę funkcję pojawiła się drugiego dnia sierpnia. Daje ona możliwość wysyłania zdjęć, które wyświetlają się jedynie przez ograniczony czas, a także umożliwia nagrywanie krótkich filmów wideo. Brzmi znajomo? Na pewno dla użytkowników Snapchata, który był pionierem takiego sposobu przekazywania informacji.


Teraz Instagram daje opcje podobne do Snapchata. Każdy użytkownik może dokumentować wydarzenia ze swojego życia i dzielić się nimi z obserwującymi go osobami. Jest to przydatne zwłaszcza dla osób znanych, które brylują w mediach społecznościowych. Do osób takich należą na pewno polscy youtuberzy, jednak czy skuszą się oni na połączenie tych dwóch serwisów w jedno?


Wszystko zależy od twórcy. Niektórzy mają więcej obserwujących na Instagramie, a inni na Snapchacie. Do tych pierwszych zaliczają się między innymi DG i Karolina prowadząca kanał Stylizacje.Dlatego też na ich Insta możemy znaleźć już pierwsze stories i najprawdopodobniej zrezygnują oni z używania Snapchata, pozostawiając go wyłącznie do użytku prywatnego.


Są jednak tacy twórcy, którym rezygnacja ze Snapchata po prostu się nie opłaca. Na przykład Sexmasterce, która ma na chwilę obecną największą liczbę obserwujących na Snapchacie w Polsce. Niektórzy youtuberzy zaczęli korzystać już z nowej instagramowej opcji, między innymi Rezigiusz.


Facebook kopiuje snapchata - rezi


Mało prawdopodobne wydaje się jednak, żeby Snapchat miał z tego powodu jakieś większe problemy. Jest to serwis na tyle popularny, że może liczyć na lojalność swoich użytkowników. Nie należy więc spodziewać się fali ludzi przenoszących się na Instagrama choć nie można zaprzeczyć, że Snapchat na pewno na tym straci. Po za tym najbardziej zagorzali fani robienia Snapów już teraz mówią otwarcie, że to co zrobił Instagram, to najzwyklejszy plagiat i że Facebook kopiuje Snapchata.


Snapchat straci prawdopodobnie najwięcej na reklamodawcach, którzy przeniosą się na robiący większe zasięgi Instagram. Wydaje się jednak, że ludzie używający Snapchata mogą na tym tylko skorzystać. Tak silna konkurencja na pewno zmotywuje twórców aplikacji do tworzenia kolejnych nowości.


Korzystając z okazji, serdecznie zapraszamy Was na naszego Instagrama, oraz do dodania nas na Snapie: apynews.


A Wy co myślicie o nowych możliwościach Instagrama? Którą platformę byście wybrali? Napiszcie w komentarzach.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.