Tyle kont dziennie usuwa Facebook!

Tyle kont dziennie usuwa Facebook!

Walka Facebooka z nieodpowiednimi treściami trwa od dłuższego czasu i zdaje się, że będzie toczyć się jeszcze przez bardzo obszerny okres. Mark Zuckerberg stara się jednak jak może, zatrudniając coraz to nowe osoby, których celem jest zwalczanie tego typu materiałów.


Alex Stamos (szef działu bezpieczeństwa Facebooka) poinformował niedawno o ciekawych danych dotyczących walki portalu z niewłaściwymi treściami, które są codziennie masowo zgłaszane przez użytkowników. Najistotniejszym faktem chyba jest wiadomość, że każdego dnia z platformy znika blisko milion kont przeróżnych osób, które to zgłaszane są przez innych ludzi za chociażby zamieszczanie na swoich profilach treści niezgodnych z regulaminem. Liczba ta robi ogromne wrażenie.Ciekawym też jest to, że Facebook planuje niedługo zatrudnić ponad 3 tysiące osób, które odpowiedzialne będą za moderację portalu oraz usuwanie z niego materiałów niezgodnych z jego zasadami. Zaangażowane w tym celu zostaną również specjalne algorytmy oraz sztuczna inteligencja.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.