Facebook i Instagram pokażą więcej postów z kont, których nie obserwujemy

Facebook i Instagram pokażą więcej postów z kont, których nie obserwujemy

Mark Zuckerberg obawia się narastającej konkurencji ze strony TikToka i planuje spore zmiany w wyświetlaniu postów na Facebooku i Instagramie. Cel? Zwiększenie ilości „rekomendowanych” wpisów oraz kont, których nie obserwujemy.


Założyciel Facebooka stwierdził, że użytkownicy portali społecznościowych coraz mniej udostępniają treści na prywatnych tablicach. Prowadzą też mniej interakcji na profilach znajomych. Zamiast tego, całą komunikację prowadzą na zamkniętych grupach dyskusyjnych oraz w wiadomościach prywatnych.Co więcej, ogromna popularność TikToka spowodowała rozpowszechnienie się idei pokazywania treści polecanych jedynie przez algorytm. Według Zuckerberga tego typu posty na Facebooku stanowią obecnie „tylko” 15% feedu. No właśnie - tylko czy aż? Zdania mogą być podzielone, jednakże Meta do końca 2023 roku planuje podwoić ilość treści z polecanych (nieobserwowanych przez nas) kont.

Mimo wszystko Zuckerberg uspokaja i daje do zrozumienia, że Facebook oraz Instagram nie będą szły ramię w ramię z TikTokiem. Portale mają obrać inny kierunek.

 

Co myślicie o większej ilości polecanej treści? To dobra zmiana, czy może przesada? Piszcie!


Źródło: The Verge

Dawid Ignasiak

Studiuję copywriting na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.