Na Facebooku pojawią się nowe zaczepki

Na Facebooku pojawią się nowe zaczepki

Chyba każdy z nas pamięta tzw. "zaczepki" na Facebooku. Jednym przyciskiem mogliśmy spowodować, że dany użytkownik dostawał od nas powiadomienie. Mimo tego, że są one nadal dostępne, odeszły już nieco w zapomnienie, a portal mocno je ukrył. Teraz Facebook wprowadza coś nowego, znacznie przypominającego tę opcję...


Już dobrych kilka lat temu Facebook postanowił w pewnym stopniu zrezygnować z zaczepek, ukrywając ze strony głównej funkcję, która swego czasu była używana przez niektórych wręcz w nadmiernej ilości. Teraz portal szykuje wielki powrót bardzo podobnej opcji, która tym razem będzie nosiła nazwę "Hello". Skąd o tym wiadomo?

Do testów opcji dostęp mają już niektórzy użytkownicy Facebooka w Wielkiej Brytanii. Na profilach innych osób, zaraz przy ikonce znajomości i wiadomości, pojawił się u nich przycisk "Hello" z symbolem machania ręką.


Po jego kliknięciu osoba do której pomachamy, otrzyma powiadomienie, które zachęca do odmachania.Użytkownicy, którzy mają już dostęp do tej funkcji, otrzymali od portalu e-mail. Facebook pisze w nim, że tego typu innowacja ma na celu poprawienie komunikacji między ludźmi. Dodali od siebie także krótką wiadomość:
Saying hello is one of the most universal things people do, so we're testing a feature that makes it easier to say hi on Facebook.

Co ciekawe, opcja "zaczepek" nadal będzie dostępna. Po co więc taki krok ze strony portalu Marka Zuckerberga? Tego dokładnie nie wiemy, ale w internecie już pojawiają się pierwsze głosy niezadowolenia, oskarżające Facebooka za zajmowanie się rzeczami niepotrzebnymi. Wiele osób mówi, że największe medium społecznościowe świata powinno zająć się poprawą błędów które występują w aplikacji, a nie wprowadzaniem tego typu funkcjonalności.

Źródło: mashable.com

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.