Facebook Gaming z nową aplikacją na smartfony

Facebook Gaming z nową aplikacją na smartfony

Nie tak dawno wprowadzona przez Facebooka, podstrona Gaming, ma rywalizować z obecnymi liderami rynku streamerskiego, jakimi są Twitch oraz YouTube. Na urządzenia oparte na Androidzie trafiła pierwsza aplikacja, która ma być kolejnym dużym mediów gamingowych transmisji. 


Przed programistami platformy Marka Zuckerberga stoi teraz nie lada wyzwanie, w postaci rozbudowania aplikacji Facebook Gaming do poziomu, w którym będzie będzie ona mogła na równi rywalizować z Twitch'em oraz YouTube. Ten pierwszy jest obecnie niekwestionowanym liderem rynku, posiadając ponad 61% globalnego udziału. Nowa platforma Facebooka obecnie zamyka podium, zaraz za YouTube (21% udziału). Rozwój Facebook Gaming przebiega jednak pomyślnie. Serwis zachęca coraz większa ilość twórców do transmitowania właśnie tam, a na urządzenia z systemem Android właśnie trafiła pierwsza wersja aplikacji.Aplikacja miała pierwotnie wystartować dopiero w czerwcu, jednak obecna kwarantanna oraz znacznie zwiększona oglądalność transmisji nią spowodowana, przekonały włodarzy Facebooka do wypuszczenia jej już teraz. Zdaniem użytkowników aplikacja nie stoi jeszcze na poziomie prezentowanym u konkurencji, jednak ma duże ambicje na stanie się naprawdę porządną platformą. Facebook Gaming z pewnością czeka w najbliższym czasie sporo aktualizacji oraz odpowiedni port aplikacji pod urządzenia z systemem iOS.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.