Facebook od czerwca rusza z własnymi produkcjami wideo!

Facebook od czerwca rusza z własnymi produkcjami wideo!

Mark Zuckerberg nie próżnuje. Swój portal społecznościowy stara się od dłuższego czasu rozwijać tak, aby chociaż spróbować zrobić konkurencję komuś, na którym się wzoruje wprowadzając nowości. Tak też stanie się w czerwcu, kiedy to Facebook ruszy z własnymi produkcjami wideo.
Ostatnie większe aktualizacje serwisu to przede wszystkim wprowadzenie wszechobecnych reakcji na wiadomości, posty, czy komentarze. Niedawno również byliśmy świadkami zaimplementowania funkcji Stories na aplikację mobilną. Tymczasem Facebook dostrzegając ogromny sukces platformy Netflix postanawia ruszyć w kierunku własnych produkcji wideo.Filmy na Facebooku można umieszczać od początku działania portalu, co sprawia, że stanowi on poniekąd platformę podobną do YouTube. Plotki natomiast dotyczące tego, że planowane jest rozszerzenie tej działalności o coś pokroju produkcji Netflix Originals od kilku lat widocznie ukryły się w cieniu, aby dopiero teraz się oficjalnie potwierdzić.

Wszystko ma rozpocząć się w czerwcu i być rozdzielone pomiędzy dwa rodzaje unikalnych rodzajów wideo. Pierwszy z nich będzie swego rodzaju rozwojem funkcji Stories - Facebook będzie tworzył krótkie profesjonalne klipy znikające po upływie doby. Tego typu materiały zadebiutować mają już w czerwcu tego roku. Później natomiast mają pojawić się długie produkcje, do których Mack Zuckerberg planuje zatrudnić znanych celebrytów, lecz na razie nie wiadomo do końca na kogo się zdecyduje, ani jaka będzie dokładnie forma takich filmowych projektów.

Nie ma co ukrywać - takie postępowanie giganta może budzić kontrowersje. Wszystko to wygląda powiem na zachłyśnięcie się sukcesem Netflixa i próbą odbicia mu użytkowników. Czy tak się jednak stanie? Szczerze wątpimy.

Co sądzicie o nowym pomyśle Facebooka? Piszcie!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.