Facebook będzie miał swojego internetowego satelitę!

Facebook będzie miał swojego internetowego satelitę!

Chociaż aktualnie trudno jest sobie wyobrazić świat bez Facebooka oraz fakt, że nie każdy może mieć do niego dostęp z powodu braku internetu, to jednak jest to istotny i prawdziwy problem. Firma Marka Zuckerberga chce to zmienić.


Pierwotnie ten stan rzeczy miał zmienić dron Aquilla o konstrukcji latającego skrzydła. Miał on dostarczać internet w miejscach, gdzie nie było dla niego odpowiedniej infrastruktury. Dron jednak okazał się niewypałem.

Facebook jednak nie zrezygnuje tak łatwo z potencjalnego miliarda użytkowników, którzy żyją na terenach okołorównikowych. Redakcja Wired ustaliła, że korporacja zamierza wynieść na orbitę własnego satelitę. Serwis dotarł do korespondencji z Federalną Komisją Łączności według której Facebook potwierdza, że prace nad satelitą są w zaawansowanym stadium i jej wyniesienia można spodziewać się już w przyszłym roku!Tym razem projekt dostarczenia internetu na tereny, na których doprowadzenie światłowodu byłoby zbyt skomplikowane i drogie nazywa się Athena. Przedstawiciele korporacji potwierdzili, że prace nad satelitą trwają, jednak nie zdradzili żadnych szczegółów:
W tej chwili nie możemy się podzielić informacjami na temat konkretnych projektów, ale wierzymy, że technika satelitarna będzie ważnym impulsem dla następnej generacji infrastruktury szerokopasmowej i umożliwi dostęp na terenach wiejskich, gdzie występują utrudnienia w dostępie do Internetu, lub wręcz on nie istnieje.

Jeśli Facebookowi uda się wprowadzić projekt w życie, to najprawdopodobniej udostępniany internet na słabo przystosowanych do tego terenach będzie ograniczony do usług oferowanych przez Facebooka - nic nie ma za darmo.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.