Najlepsze polskie drużyny e-sportowe od jutra w telewizji!

Najlepsze polskie drużyny e-sportowe od jutra w telewizji!

E-sport w polskiej telewizji dopiero raczkuje. Pomijając nadchodzący wielkimi krokami kanał ESPORT.TV to rzadko kiedy mamy okazję obserwować rozgrywki profesjonalnych graczy w innych miejscach niż internetowe transmisje na żywo. Niedługo powinno to się zmienić, gdyż telewizja Polsat postanowiła nawiązać współpracę z firmą Frenzy przeprowadzającą transmisje internetowe o charakterze Gamingowym. CO to oznacza?


Polsat już od jakiegoś czasu przymierza się do rozszerzenie tematu e-sportu w swoich kanałach. Od grudnia ubiegłego roku w telewizji POLSAT aktywnie funkcjonuje sekcja właśnie poświęcona elektronicznemu sportowi. Została ona utworzona w ramach działającego na łamach portalu Portalsport.pl działu, gdzie znaleźć możemy najważniejsze informacje na temat zarówno rozwijającej się polskiej sceny e-sportu, lecz także tej globalnej. Widocznie zarówno dla oglądających, czytających oraz samej telewizji to zdecydowanie za mało jak na dzisiejsze standardy. Postanowiono więc połączyć siły z równie dużą marką jeśli chodzi o nasz kraj. Frenzy zajmuje się przede wszystkim przeprowadzaniem przeróżnych transmisji internetowych o charakterze Gamingowym, głównie e-sportowych.

polsat

Na czym tak naprawdę będzie polegała wspomniana wyżej współpraca pomiędzy telewizja Polsat oraz firmą Frenzy? Na sam początek postanowiono zająć się tematem gry League of Legends i turniejami z tym tytułem związanymi. Pierwsze transmisje będą emitowane już w najbliższy czwartek (19.01) o godzinie 17:00, kiedy to rozpocznie się prestiżowe wydarzenie LCS (League of Legends Championship Series). Następną część turnieju będziemy mieli okazję oglądać już dzień później (20.01) o tej samej porze. Zakończenie nastąpi w sobotę (21.01) o godzinie 16:00.

Plan na nadchodzące dni jest jednak bardziej rozbudowany. Oprócz dalszych rozgrywek na LCS będziemy świadkami m.in. meczy Virtus.pro. Ponadto w co drugą niedzielę pokazywane będą pojedynki Challenger Series, gdzie zobaczymy chociażby polski Team Kinguin, czy Fnatic Academy, w której gra jeden Polak. Mecze związane z grą League of Legends komentować będą Testree oraz Veggie.

16145470_10208216988478846_1752478299_o

Jesteśmy bardzo ciekawi jak rozwijać się będzie powyższa współpraca. Póki co czekamy na więcej szczegółów dotyczących dalszych transmisji ważnych turniejów oraz na czwartkowe, oficjalne rozpoczęcie e-sportowych "przygód".

POLUB NAS NA FACEBOOKUPiotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.