ESPORT NOW 2017 - dzień pierwszy

ESPORT NOW 2017 - dzień pierwszy

Od wczorajszego poranka wrocławska Hala Stulecia stoi w centrum zainteresowania wszystkich Polaków interesujących się elektronicznym sportem. To właśnie tam zorganizowane zostało wydarzenie ESPORT NOW 2017 - jedno z największych w naszym kraju poświęcone właśnie e-sportowi. Co ciekawego działo się tam podczas pierwszego dnia? Przekonajcie się sami!
O samej imprezie informowaliśmy Was już za pośrednictwem kilku ciekawych tekstów, które pojawiły się na łamach naszego portalu - możecie przejść do nich klikając tutaj, tutaj oraz tutaj. Wczoraj natomiast byliśmy świadkami oficjalnego otwarcia drzwi Hali Stulecia, która to przez ten weekend przyciąga polskich fanów elektronicznego sportu z całego kraju. Na miejscu nie zabrakło oczywiście części naszej redakcji.Na terenie całego obiektu działo się wczoraj naprawdę dużo - osoby, które przybyły na wydarzenie z pewnością nie mogły mówić o nudzie. Organizatorzy przygotowali bowiem dla wszystkich szereg atrakcji w postaci chociażby wielu przedstawicieli świata e-sportu oraz internetu, czy strefy free2play. Najważniejszym aspektem całego przedsięwzięcia są niewątpliwie jednak przeprowadzane finały GeForce Cup oraz turniej o Puchar Polski ESN by Asus ROG.

Jeśli chodzi o GeForce Cup, to wczoraj było nam dane wszystkich półfinalistów. Pierwszym z nich jest szwedzka drużyna Gatekeepers, która w zaciętej walce pokonała polski zespół PENTA, drugim natomiast turecka formacja Space Soldiers, której rady nie dali zawodnicy bułgarskiego składu Imperial. W półfinale przyjdzie nam także oglądać grę polskich zawodników z ekipy Kinguin, którzy rozgromili bułgarskie Outlaws. Ostatnim zwycięzcą okazał się szwedzki zespół Red Reserve zwyciężając nad Fnatic.

 Jeśli chodzi z kolei o turniej Puchar Polski ESN by Asus ROG to również poznaliśmy wszystkich półfinalistów. Są nimi - zespół Jasny Gwint, którego przeciwnikiem był Team DPD, formacja Raz Dwa Trzy oraz Pompa Team. Już dzisiaj będziemy mogli śledzić ich kolejne mecze.Dzisiaj już ostatni dzień pełnego emocji wydarzenia ESPORT NOW 2017. Zapraszamy Was do osobistego udziału w imprezie, a jeśli nie macie możliwości przybycia do Wrocławia to wszystkie mecze możecie śledzić za pośrednictwem specjalnej transmisji na żywo.


Co sądzicie o całym przedsięwzięciu? Piszcie!


 

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.