E-sport dyscypliną Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu?

E-sport dyscypliną Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu?

Z roku na rok zainteresowanie e-sportem rośnie, a świadczyć o tym mogą zapełnione po brzegi stadiony, w których rozgrywane są turnieje. Za jakiś czas eventy te mogą przenieść się na stadiony olimpijskie, gdyż szanse wdrożenia e-sportu jako jednej z dyscyplin są coraz większe.
O tym że e-sport może być uznany za jedną z dyscyplin na Igrzyskach Olimpijskich już kiedyś pisaliśmy. Były to tylko zwykłe przypuszczenia bez większego cienia prawdopodobieństwa. Dziś jednak możemy nieco pewniej mówić o tej zmianie gdyż grupa licytująca z Paryża, który będzie gospodarzem Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku, pragnie omówić sprawę włączenia e-sportu do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (IOC).Stacja BBC informuje iż współprzewodniczący powyższej grupy nie przekreśla takiego pomysłu. Wyjaśnia, że muszą rozpatrzyć sprawę, gdyż młodzi są zainteresowani tym pomysłem i dlatego muszą spotkać się z nimi.

IOC będzie miało swoje decydujące zdanie, czy chcą e-sport w programie. Omówmy to między sobą.

Warto też przypomnieć, że e-sport jest już częścią Igrzysk Azjatyckich, które odbędą się w 2022 roku w Chinach. Ponadto organizatorzy ubiegłorocznych igrzysk zorganizowali dwudniowy event po zakończeniu którego zwycięscy gracze otrzymali medale, sponsorowane przed brytyjski rząd. "EGames" odbędzie się ponownie podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Korei Południowej w 2018 roku.
Coraz większa liczba organizowanych turniejów, profesjonalnych lig e-sportowych, a także ilość drużyn i graczy ułatwia zrozumienie, w jaki sposób mogłoby to stać się elementem igrzysk olimpijskich. Mimo wszystko wciąż dalekie jest, by pomysł ten ujrzał światło dzienne, gdyż na ten moment przeważają głosy przeciwko włączeniu e-sportu jako dyscypliny olimpijskiej na stałe. 

Agniecha Szyda

Od 6 lat moją pasją jest YT. W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi. Poza tym interesuję się podróżowaniem oraz sportem, a dokładniej siatkówką i paintballem.

Trwa charytatywny stream Ja,Paczka - zebrano już ponad 50 tysięcy złotych!

Krzysztof Gonciarz wystawi na WOŚP niezwykle wartościowy przedmiot!

Snapchat wypuszcza narzędzie do samodzielnego tworzenia animacji

Charytatywny stream Ekipy Fantasy wystartował! Do 15 zebrali ponad 10 tysięcy złotych

Ile rozmów dziennie prowadziliśmy? Podsumowanie Messengera w 2017 roku

Tajemnicze zmiany na kanale Boxdela. Co mogą oznaczać?