Finały ESL Pro European Championship odbędą się w Poznaniu!

Finały ESL Pro European Championship odbędą się w Poznaniu!

Tegoroczna edycja wydarzenia Poznań Game Arena będzie szczególnie ważna dla wszystkich fanów esportu. Od 13 do 14 października będziemy mieli okazje oglądać zmagania zawodników z Europy podczas finałów ESL Pro European Championship oraz ESL Mistrzostw Polski. 


W tym roku organizatorzy PGA we współpracy z ESL przygotowali dla nas wiele ciekawych atrakcji. Wiemy już, że cała hala numer 5 będzie głównym celem dla wszystkich miłośników gier komputerowych. Podczas dwóch głównych turniejów zobaczymy zarówno zawodników z Polski, jak i tych z innych europejskich krajów.Co nowego zobaczymy w tym roku? Między innymi rozgrywki CS:GO ESL Pro European Championship, które po raz pierwszy pojawią się w 29. sezonie ESEA MDL i będą częścią nowego systemu ESEA. W turnieju zobaczymy 10 drużyn znajdujących na najwyższych miejscach w mistrzostwach innych krajów. Tylko 4 z nich zagrają w finałach, które odbędą się właśnie podczas PGA. Jest o co walczyć, ponieważ pula nagród turnieju wynosi ponad 300 tysięcy złotych. Kto zagra podczas turnieju? W eliminacjach będziemy mieli okazję zobaczyć ekipy między innymi z: Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz oczywiście z Polski.

W Poznaniu odbędą się także finały siedemnastego sezonu ESL Mistrzostw Polski. Łączna pula nagród w tym sezonie to 260 tysięcy złotych.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.