Kolejny rekordowy sezon ESL Mistrzostw Polski startuje już jutro!

Kolejny rekordowy sezon ESL Mistrzostw Polski startuje już jutro!

Już jutro, w niedzielę 18 marca, rusza 16 sezon ESL Mistrzostw Polski. Będzie on rekordowy pod każdym względem. W puli znajdzie się 320 000 złotych, a zawodnicy będą rywalizować w czterech różnych grach, nie  tylko w dwóch tak jak miało to miejsce do tej pory. Ponadto całość będzie transmitowana w TVP Sport!


Pierwszy mecz zmagań w Counter Strike'a odbędzie się już jutro. Spotkanie inaugurujące rozegra się pomiędzy nowym składem Team Kinguin, a PACT. Na fazę zasadniczą przypada siedem kolejek, rozgrywanych w niedzielę i poniedziałki. Dla najlepszej drużyny oprócz części ze 180 tysięcy złotych przeznaczonych na CS'a, czeka również slot w ESEA Premier, skąd jest jeszcze parę kroków, od grania w ESL Pro Leauge. Przypomnijmy tylko, że z szansy grania w ESLPL skorzystało AGO Esports, wygrywając jakiś czas temu finał ESEA Premier, o czym pisaliśmy tutaj.Na rozgrywki w LoL'a musimy poczekać jeden dzień dłużej niż w przypadku Counter Strike'a. W poniedziałek 19 marca wystartuje pierwsza kolejka rozgrywek w League of Legends. Na tą grę organizatorzy przewidzieli pulę 80 tysięcy złotych. Podobnie jak w CS:GO sezon będzie składał się z 7 kolejek. Na zwycięzcę oprócz nagrody pieniężnej, czeka również slot w pucharze europy. Warto zaznaczyć, że jest to jedyna polska liga wspierana przez Riot Games, co tylko podnosi poziom i zwiększa prestiż zawodów.Poza CS'em i LoL'em, będziemy mogli oglądać zmagania w dwóch innych tytułach. Po raz pierwszy w ESL MP zobaczymy FIFĘ oraz Hearthstone'a. Dla pierwszej z gier przewidziano pulę 40 000 złotych, natomiast gracze HS'a będą walczyli o 20 000 zł!Jak sami widzicie nowy sezon ESL MP, niesie ze sobą wiele nowości. Tego kto wygra nie wiemy, wiemy natomiast, że najbliższe tygodnie obfitować będą w mecze pełen esportowych emocji.

 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.