Zmiany na IEM 2020 w związku z koronawirusem

Zmiany na IEM 2020 w związku z koronawirusem

Organizatorzy IEM Katowice - liga ESL - postanowili wprowadzić obowiązkowy pomiar temperatury dla wszystkich osób wchodzących na teren wydarzenia. Jest to związane z rozprzestrzeniającym się wciąż koronawirusem (SARS-CoV-2).


Koronawirus (SARS-CoV-2) zbiera coraz większe żniwo (w momencie pisania tego artykułu potwierdzono 82 168 przypadków zakażenia). W przeciągu kilku ostatnich dni, obecność wirusa wykryto we wielu europejskich oraz azjatyckich krajach. Nic więc dziwnego, że na wprowadzanie środków ostrożności - nawet w państwach, gdzie oficjalnych przypadków zarażenia jeszcze nie ma - decydują się organizatorzy wielu wydarzeń.

Tak jest chociażby w przypadku tegorocznej edycji IEM Katowice. Organizatorzy eventu poinformowali właśnie o wprowadzeniu obowiązkowego sprawdzania stanu zdrowia dla gości odwiedzających Spodek.Uczestnicy wydarzenia - przy każdorazowej próbie wejścia na jego teren - będą musieli przejść kontrolę temperatury przeprowadzaną przez służby medyczne. To jednak nie wszystko. W katowickim Spodku znajdzie się dodatkowy personel w postaci m.in. patroli pierwszej pomocy oraz zwiększonej liczby stanowisk sanitarnych.

Jeśli na IEM Katowice przyjedzie z kolei ktoś pochodzący z miejsc, gdzie występuje koronawirus (SARS-CoV-2), będzie musiał ukazać specjalne zaświadczenie potwierdzające, że jest zdrowy.

ESL planuje także szkolić gości odwiedzających IEM Katowice w zakresie dbania o higienę osobistą i sposób ochrony przed zakażeniem.

Aktualizacja 12:40 - Waldemar Kraska (Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia) podczas dzisiejszego posiedzenia Senatu poinformował, że trwają analizy epidemiologiczne dotyczące imprezy i dziś zostanie podjęta decyzja, czy startujące jutro wydarzenie się odbędzie. 

Źródło: ESL, Senat.gov.pl (transmisja)

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.