Znana agencja partnerska kończy działalność! Co dalej ze zrzeszonymi twórcami?

Znana agencja partnerska kończy działalność! Co dalej ze zrzeszonymi twórcami?

"Niestety z dniem pierwszego stycznia Epic Makers kończy swoją działalność" - taki komunikat można odczytać z oficjalnego Facebooka sieci należącej do Agory.


- Sieć Epic Makers nie realizowała wyznaczonych celów finansowych. Jednocześnie wymagała dużego zaangażowania czasu oraz zasobów na nawiązywanie bezpośrednich relacji z twórcami i wspieranie ich w rozwoju treści. Twórcy, którzy byli zrzeszeni w naszej sieci to bardzo utalentowane osoby, ale taki model współpracy trudno jest realizować w ramach dużej organizacji - informuje w oświadczeniu przesłanym do redakcji Wirtualnemedia.pl Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory.

Jak w oświadczeniu zapewnia MCN, zrzeszeni twórcy nie powinni obawiać się o wypowiedzenia oraz rozliczenia, każdy zostanie odpowiednio rozliczony, żeby nie było żadnych niejasności.

Sieć istniała na rynku od 2010 roku, swojego czasu reprezentowała największe nazwiska na rynku.O komentarz poprosiliśmy Jacka Gadzinowskiego:
Epic Makers (vel. sieć partnerska MCN Agora) ogłosiła… „bankructwo” moralne. Niestety model funkcjonowania w ramach większej struktury (mediowej) nie wytrzymał cenzusu czasu. To z tej sieci pochodzi wielu znanych twórców, którzy później byli „członkami założycielami” LifeTube czy też znajdziemy ich w innych MCN lub działających na własną rękę – bardzo dobrze radzących sobie na rynku. Można powiedzieć że była to swoista kuźnia kadr, ale dla Agory mającej problemy z podstawowym biznesem (gazetowym uzależnionym też od sytuacji w kraju), kłopoty merytoryczne oraz komunikacyjne z twórcami i brak szczęścia do procesów zarządczych - to było już zbyt wiele. Swojego czasu MCN Agora był jednym z czołowych, pierwszych tworów tego typu na rynku. Natomiast konkurencja, zmieniający się rynek i większe wyzwania z twórcami spowodowała wypadniecie z rynku.

Z perspektywy czasu wspomnę, że jako twórca byłem podłączony pod ten MCN (przez pewien czas) i mimo tego, że mam spore zastrzeżenia do pewnych występujących tam trendów i sytuacji, mogę powiedzieć że byli tam na pokładzie ludzie z którymi dało się rozmawiać (Martyna Karaś, Krzysztof Budzyński), z którymi utrzymuje kontakty czy też nawet współpracujemy czasem komercyjnie.

 

 

Wojtek Andree

Współzałożyciel portalu APYnews.pl. Zainteresowany tematyką produkcji video jak i podróżowania. Z YouTube żyje razem już prawie ósmy rok.

Telefon z rekordowo małymi ramkami już w styczniu. Wielkie obietnice Sharp!

Cyber Marian parodiuje "Plecak" Young Multiego!

Trwa charytatywny stream Ja,Paczka - zebrano już ponad 50 tysięcy złotych!

Krzysztof Gonciarz wystawi na WOŚP niezwykle wartościowy przedmiot!

Snapchat wypuszcza narzędzie do samodzielnego tworzenia animacji

Charytatywny stream Ekipy Fantasy wystartował! Do 15 zebrali ponad 10 tysięcy złotych