Fortnite mógł zostać skasowany przez Epic Games

Fortnite mógł zostać skasowany przez Epic Games

Produkcja Fortnite od Epic Games od wielu miesięcy jest absolutnym hitem wśród gier wideo. Opinie na temat gry oraz jej społeczności są natomiast różne i dzielą wielu użytkowników. Jak się teraz okazuje, do tego wszystkiego mogło w ogóle nie dojść, ponieważ Fortnite mógł zostać skasowany.


Za całe zamieszanie odpowiedzialny miał być Rod Fergusson – były szef produkcji w Epic Games. W rozmowie z portalem Game Informer zdradził, że tuż przed swoim odejściem z firmy, był bliski skasowania gry. Miało to swoje uzasadnienie, ponieważ podczas gdy Rod obejmował stanowisko w Epic Games, produkcja z której wywodzi się Fortnite, osiągała dużo słabsze wyniki niż wcześniej zakładano.

Rod Fergusson - obecny szef studia The Coalition, w przytoczonej rozmowie powiedział:
Gdybym został w Epic Games, skasowałbym Fortnite’a. Zanim odszedłem, próbowałem go skasować. Jako Save the World (podtytuł oryginalnej wersji – przyp.) ten projekt miał swoje trudności. Byłem wówczas szefem produkcji i ta gra nie przekonałaby mnie, że to coś, co powinniśmy kontynuować. Kiedykolwiek ktoś pyta mnie, czy nie czuję się źle, że odszedłem przed sukcesem Fortnite’a, odpowiadam: „Nie, ale wy powinniście się czuć bardzo dobrze, bo tytuł, który kochacie, sensacja na światową skalę, nie istniałby, gdybym został w Epic Games”.

Źródło: GRY-OnLine.pl

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.