Enzzi opowiada o swojej historii

Enzzi opowiada o swojej historii

Enzzi to twórca, który na swoim kanale pokazuje gameplay'e, a jego poczynania na YouTube śledzi blisko 450 tysięcy osób. Swój kanał założył w 2013 roku i od tego czasu aktywnie i regularnie udziela się w internecie. Od pewnego czasu jest również tatą i mężem, lecz dopiero teraz postanowił przybliżyć nam swoje życie prywatne i opowiedział o smutnej historii jego dzieci. Amelia i Aaron urodzili się we wrześniu, jednak od początku nie mieli łatwo. Obydwoje przyszli na świat w 28 tygodniu ciąży, czyli aż o 12 tygodni za wcześnie. Przez 5 pierwszych miesięcy swojego życia dzieci były praktycznie cały czas w szpitalu, a wszystko ze względu na ich choroby.

Aaron walczy z mukowiscydozą, czyli nieuleczalną chorobą wyniszczającą organizm. Oprócz tego, w swoim krótkim życiu przeszedł już 6 operacji na jelita. Jego siostra Amelia zmaga się natomiast z wodogłowiem oraz z torbielami znajdującymi się w jej głowie. Przeszła już 3 operacje i ma założoną zastawkę komorowo-otrzewnową, która ma za zadanie wyrównywać ciśnienie w mózgu.


W filmie pojawiła się również Klaudia, która już przez 23 lata walczy z mukowiscydozą. Dziewczyna walczy o zebranie pieniędzy na przeszczep płuc, dlatego każdy grosz jest dla niej ważny. Więcej informacji na jej temat znajdziecie tutaj.

Leczenie bliźniąt jest bardzo drogie, dlatego Enzzi zwrócił się z prośbą o wsparcie. Więcej na ten temat znajdziecie na stronie poświęconej Aaronowi i Amelii.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.