Endomondo już za kilka dni zniknie z rynku

Endomondo już za kilka dni zniknie z rynku

Koniec roku może być szokiem dla zapalonych sportowców używających aplikacji Endomondo. Niestety, znika ona z rynku.


Endomondo było dostępne od 2007 roku i służyło z pewnością niejednemu z nas. To aplikacja, dzięki której mogliśmy poznać dystans, który przebyliśmy, sprawdzić go na mapie, a także zobaczyć ile spaliliśmy kalorii i w jakim czasie się to odbyło. Do wyboru mieliśmy ponad 60 dyscyplin.

Twórcy aplikacji - firma Under Armour, oświadczyli że z końcem 2020 roku Endomondo znika z rynku. Oznacza to wycofanie jej ze wszystkich sklepów, w których była dostępna, a także koniec wszelkich aktualizacji.Dobrą wiadomością dla użytkowników Endomondo może być to, że do 15 lutego 2021 roku mają oni możliwość przeniesienia swoich zapisanych treningów do podobnej aplikacji tych samych twórców - MapMyRun. Poza tym mogą także po prostu pobrać wszystkie dane, które z końcem marca zostaną usunięte z serwerów.

Zniknięcie aplikacji może być zawodem dla korzystających z niej sportowców, jednak obecnie na rynku powstaje wiele jej zamienników. Warto więc przejrzeć sklep w swoim urządzeniu i zdecydować się na coś nowego!

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.