Elon Musk zamierza przyciągnąć YouTuberów na Twittera

Elon Musk zamierza przyciągnąć YouTuberów na Twittera

Elon Musk ogłosił, że już wkrótce będzie próbował zachęcić YouTuberów do tworzenia bardziej angażujących treści na Twitterze. Oczywiście jako główną zachętę podawane są "wyższe stawki".


Twitter od niedawna jest w posiadaniu Elona Muska, który już zaczął wprowadzanie kontrowersyjnych zmian. Mowa tu chociażby o możliwości uzyskania weryfikacji za kilka dolarów oraz udostępnieniu opcji edytowania wpisów wszystkim użytkownikom. Kolejnym etapem ma być zwiększenie liczby formatów treści dostępnych na platformie.

Miliarder poinformował o planach rozwoju Twittera w kwestii monetyzacji. Jego zdaniem wszystkie formaty zasługują na wynagrodzenie w formie odpowiednio wyliczonej sumy. Część twórców skomentowała wypowiedź Elona twierdząc na przykład, iż opcja publikacji pełnometrażowych materiałów i kuszące stawki skłoniłyby ich do przejścia do "niebieskich".

 Ktoś stwierdził, że YouTube daje twórcom 55 procent przychodów z reklam, na co biznesmen bez żadnego zawahania stwierdził, iż jest w stanie pobić ten wynik. Szczegóły na razie nie są znane, lecz mają zostać ujawnione w przeciągu najbliższych dwóch tygodni.

Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na to, co ma do zaoferowania Twitter prowadzony przez Elona Muska. Czy popularni YouTuberzy faktycznie przenieśliby się na inną platformę?

 

Co sądzicie o pomyśle Muska? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.