Elon Musk ogłosił kontrowersyjny projekt. Reklamy będą wyświetlane z kosmosu

Elon Musk ogłosił kontrowersyjny projekt. Reklamy będą wyświetlane z kosmosu

Na początku tego miesiąca Elon Musk ogłosił nowe, dość kontrowersyjne przedsięwzięcie - reklamy kosmiczne transmitowane na Ziemię. Według najnowszych informacji, pierwsza taka reklama ma się pojawić już w 2022 roku.


Reklamy otaczają nas na każdym kroku. Może nam się wydawać, że są dosłownie wszędzie. Jednak kto by pomyślał, żeby osadzić je również w kosmosie? Otóż, Elon Musk.

SpaceX połączył siły z kanadyjską firmą inżynieryjną Geometric Energy Corporation (GEC) i razem planują olbrzymie przedsięwzięcie na skalą całego globu - a nawet poza nim. Firmy niedawno potwierdziły, że planują wykorzystać koncepcję „Space Art”, aby reklama w kosmosie stała się rzeczywistością.Ma to się udać za sprawą miniaturowych satelit CubeSat, które zostaną wypuszczone z rakiety SpaceX Falcon 9 w przestrzeń kosmiczną. Wyświetlać będą one spersonalizowane reklamy. Wszystko to ramach programu Rideshare od GEC. Stało się to za sprawą szybkiego rozwoju technologii satelitarnej, ponieważ teraz firmy takie jak GEC są w stanie wyprodukować własne CubeSaty, aby przenieść małe billboardy w kosmos.

Koszt takiej reklamy zostanie określony przez wartość rynkową tokenów kryptowalut. Na dokładne ceny musimy jeszcze poczekać. Jednak nie tak długo, ponieważ pierwsze kosmiczne reklamy mają pojawić się już w 2022 roku! Z całą pewnością reklamodawcy będą starać się, aby pierwsza taka reklama należała właśnie do nich.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.