Elon Musk i premier Finlandii odpowiedzieli na Tweeta... Isamu!

Elon Musk i premier Finlandii odpowiedzieli na Tweeta... Isamu!

Elon Musk, czyli najbogatszy człowiek na świecie, twórca PayPala, Tesli czy SpaceX, a od dziś także człowiek roku magazynu "Time", na swoim Twitterze opublikował wczoraj kolejnego mema. Na obrazek w odpowiedzi komentarz zamieścił polski YouTuber - Isamu. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że na wpis twórcy zareagował Elon, a wkrótce i sama premier Finlandii.


Elon Musk znany jest z dość luźnego stylu prowadzenia konta na Twitterze. W ten sposób potrafi stworzyć nie tylko viralowe materiały, ale i wzbudzić pewną kontrowersję w internecie. Wczoraj na profilu miliardera pojawił się mem nawiązujący do premier oraz przewodniczącej Socjaldemokratycznej Partii Finlandii - Sanny Marin.

Po nieco ponad dwóch godzinach, wpis skomentował popularny polski YouTuber - Isamu. Twórca w odpowiedzi dodał zdjęcie premier Finlandii, dodając do tego trzy emotki "rozgrzanej twarzy", która w internecie oznacza zazwyczaj postrzeganie drugiej osoby jako... "gorącej". Na komentarz Szymona Kasprzyka z czasem odpowiedział Elon Musk, który krótko napisał "She seems cool".

 Do dyskusji dziś dołączyła się natomiast sama bohaterka mema zamieszczonego przez miliardera, czyli Sanna Marin. Premier Finlandii napisała, że jej kraj też jest "cool". "Nordyckie państwo opiekuńcze, które do 2035 roku chce być neutralne dla klimatu. Najszczęśliwsi ludzie na świecie mieszkają w Finlandii." - napisała także Sanna, zamieszczając przy tym artykuł BBC o jej kraju.

 Trzeba przyznać, że spontaniczna dyskusja z udziałem najbogatszego człowieka na świecie, premier znaczącego kraju i polskiego YouTubera jest czymś, co raczej drugi raz się nie zdarzy. To właśnie dlatego uznaliśmy, że fakt ten jest wart odnotowania w ramach pewnej ciekawostki. Z resztą zdarzenie skomentował sam Isamu, który na swoich mediach społecznościowych nie krył zdziwienia. Szymon szum wokół swojej osoby dodatkowo wykorzystał do promocji gry One Night Casino, której jest autorem.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.