EKIPA z pierwszym miejscem na OLiS

EKIPA z pierwszym miejscem na OLiS

Pod koniec czerwca mieliśmy do czynienia z debiutem płyty "SEZON 3" od EKIPY, która okazała się bezdyskusyjnym hitem. Przychody netto ze sprzedaży w przedsprzedaży wyniosły bowiem ponad 2 miliony złotych. Teraz krążek trafił na 1 miejsce rankingu OLiS.


OLiS to nic innego jak Oficjalna Lista Sprzedaży - odnaleźć tam można najchętniej kupowane albumy muzyczne. Już kilka razy pojawiły się na niej projekty twórców internetowych - m.in. płyta Gimpera (Gimpsona) czy Kruszwila (Disco Marka). Do przewidzenia było, że podobny sukces odniesie album EKIPY.

"SEZON 3" pojawił się w detalicznej sprzedaży w ostatnim tygodniu czerwca. Wtedy też podzielono się szczegółami odnośnie zarobków z przedsprzedaży (przychód netto wyniósł ponad 2,2 mln złotych). Na aktualizację rankingu OLiS trzeba było jednak chwilę poczekać.

Płyta znalazła się w zestawieniu i zajęła pierwsze miejsce. Tym samym EKIPA dołącza do grona YouTuberów, których projekty muzyczne pojawiły się na OLiS.

Źródło: OLiS


Teraz pozostaje czekać na to czy dobra sprzedaż "SEZONU 3" utrzyma się przez następne tygodnie.

 

Słuchaliście płyty EKIPY? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.