Ekipa przygotowała charytatywne transmisje w ramach akcji

Ekipa przygotowała charytatywne transmisje w ramach akcji "Dom dla Ukrainy"

Ekipa Friza zebrała już blisko pół miliona złotych na pomoc Ukrainie. Tymczasem, influencerzy postanowili jeszcze bardziej zaangażować się w pomoc na rzecz naszych sąsiadów i na dobre ruszyli z akcją "Dom dla Ukrainy". W ramach inicjatywy ogłoszono szereg charytatywnych wydarzeń, w tym tzw. "showmatche" w takich grach jak CS:GO, TFT i LoL.


Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa już ponad miesiąc. W wyniku wojny za naszą wschodnią granicą, w potrzebie znalazły się miliony osób, które opuściły swoje domy. Mieszkańcom Ukrainy postanowiła pomóc Ekipa Friza, która jakiś czas temu ogłosiła szczytną inicjatywę, która wciąż nabiera tempa.

Akcja "Dom dla Ukrainy" wystartowała kilka tygodni temu. Jej celem jest zebranie pieniędzy dla "Fundacji na rzecz Rozwoju", która rozdysponuje pieniądze na zlecenie "Stowarzyszenia Siemacha". Zebrane środki zostaną przekazane natomiast na realną i skuteczną pomoc dla Ukraińców.Akcja "Dom dla Ukrainy" została wsparta wydarzeniami charytatywnymi z dniem 4 kwietnia (poniedziałek), kiedy to Kasia i Wujek Łuki przeprowadzili pierwszego streama w ramach akcji. Dzień później doczekaliśmy się showmatchu w TFT z udziałem popularnych streamerów. Na dziś, czyli 6 kwietnia zaplanowano natomiast stream z GTA V z udziałem TeamKaluch. Jesteście ciekawi jak wygląda dalsza cześć planu? Zobaczcie sami:

- 7 kwietnia: Mafia Live z udziałem Twoje 5 Minut
- 8 kwietnia: TBA
- 9 kwietnia: Wieczór gier z Nitro
- 10 kwietnia: Fortnite z Frizem i Ewronem
- 11 kwietnia: Stream przedłużany Nieuczesanej
- 12 kwietnia: Wieczór gier z Ekipą
- 13 kwietnia: Showmatch w LoL z udziałem znanych streamerów
- 14 kwietnia: Showmatch z CS:GO z udziałem znanych streamerów
- 15 kwietnia: FINAŁ

Jeśli chcecie zapoznać się ze szczegółami akcji "Dom dla Ukrainy", zajrzyjcie na dedykowaną stronę inicjatywy domdlaukrainy.eu. Jeśli chcecie natomiast bezpośrednio wesprzeć zbiórkę na rzecz Ukrainy, kliknijcie tutaj.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.