EA zbanowało YouTubera po tym jak ten krytykował studio

EA zbanowało YouTubera po tym jak ten krytykował studio

YouTuber o pseudonimie Kurt0411 otrzymał od Electronic Arts blokadę, która uniemożliwia mu korzystanie z jakichkolwiek usług sieciowych firmy. Twórca internetowy ostro krytykował wydawcę - nagrał nawet piosenkę, gdzie nazywa pracowników EA "szczurami".


Kurt Fenech - bo o nim mowa - w swojej "karierze" otrzymał w przeszłości już wiele kar od Electronics Arts. Powodem zawsze było niewłaściwe zachowanie - doszło aż do tego, że twórca został wykluczony z turniejów FIFA 20 Global Series.

Użytkownik oczywiście z decyzjami Electronic Arts nigdy się nie zgadzał. Twierdzi, że kary są niesprawiedliwe i nakładane wyłącznie z powodu krytykowania jakości najnowszych produkcji z serii FIFA. W lutym tego roku, Kurta jednak nieco poniosło.Wraz z muzykiem King Amenyah stworzył piosenkę i teledysk, gdzie nazwał pracowników Electronic Arts "szczurami, które trzeba eksterminować". Nie dziwi fakt, że firma postanowiła zrobić z graczem porządek raz na zawsze.EA opublikowało na Twitterze specjalne oświadczenie, gdzie poinformowało o nałożeniu totalnej banicji na użytkownika Kurt0411. Oznacza to, że YouTuber nie będzie mógł m.in. brać udziału w sieciowych rozgrywkach w produkcjach EA. Wydawca twierdzi, że powodem takiej decyzji są groźby i obraźliwe słowa wypowiadane przez mężczyznę.

 

Zgadzacie się z decyzją Electronic Arts? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.