EA zbanowało ponad 30 tys. graczy FIFA

EA zbanowało ponad 30 tys. graczy FIFA

Nowa aktualizacja zawitała do gry FIFA 22. Oprócz modyfikacji SI zawodników, producent czasowo pozbył się ponad 30 tys. graczy korzystających z tak zwanego "no loss glitcha". 


Title Update #2 do FIFA 22 odpowiada za poprawę problemów związanych z grą. Najważniejsza zmiana dotyczy usprawnienia sztucznej inteligencji, a łatka dostępna jest już m.in. na PC oraz wkrótce także na konsolach. Największe emocje w internecie wzbudziła jednak fala banów w FUT. Osoby korzystające z popularnego oszustwa polegającego na tym, że dało się opuszczać mecze bez odnotowania porażki, zostały zbanowane. 

"No loss glitch" działał w taki sposób, że gdy na padzie klikaliśmy powrót do menu oraz czekaliśmy do końca spotkania, w systemie nie naliczała się poraża, niezależnie od wyniku meczu. Osoby korzystające z glitcha zostały czasowo zbanowane, a sprawa dotyczy 30 tysięcy osób.Jesteśmy ciekawi czy głośna decyzja EA wpłynie na rzadsze używanie błędu przez oszustów oraz czy gigant podejmie podobne decyzje wraz z kolejnymi aktualizacjami.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.