EA tłumaczy, dlaczego Cristiano Ronaldo zniknął z okładki Fify 19

EA tłumaczy, dlaczego Cristiano Ronaldo zniknął z okładki Fify 19

FIFA, czyli jedna z popularniejszych gier dla fanów sportu, zwykle kojarzona jest z tak samo znanym piłkarzem Cristiano Ronaldo. EA w ostatnim czasie jednak postanowiło nieco zmienić okładkę i jako reprezentujące grę twarze wybrało trzech innych zawodników. Jakie były ku temu powody? Mamy oficjalne oświadczenie.


Od niedawna w sklepach nie zobaczymy już twarzy Ronaldo przy okazji materiałów promujących grę FIFA 19. Zamiast niej ujrzymy Kevina de Bruyne z Manchesteru City, Paulo Dybale z Juventusu oraz Neymara - gwiazdę Paris Saint-Germain F.C. Zmiana nie dotyczy samej okładki, ale również menusów w grze, w których pojawiają się tylko powyższe postacie oraz gwiazda kobiecego futbolu – Alex Morgan.

Zobaczcie, jak teraz wygląda okładka najnowszej części gry FIFA 19:Chociaż nie mówi się o tym głośno, to wiadomym jest, że powód usunięcia Ronaldo ma odzwierciedlenie w ostatnich sprawach jego dotyczących, takich jak zarzuty gwałtu czy też unikanie opłacania podatków. Ta ostatnia sprawa, która wyjaśniła się w ostatnich dniach na niekorzyść portugalskiego gwiazdora przeważyła szalę.

W końcu gwiazda gry skierowanej w dużej mierze dla młodzieży musi być dobrym przykładem nie tylko pod względem talentu piłkarskiego. Tak całe zamieszanie komentuje polski dział Electronic Arts:
Wraz z dodaniem Ligi Mistrzów w tym roku do EA SPORTS FIFA 19, mamy niepowtarzalną okazję zaoferować graczom nowe treści, które odzwierciedlają prawdziwe emocje futbolu. Jest to wyjątkowe wydarzenie i pragniemy je dodatkowo podkreślić prezentując jedne z największych gwiazd w piłce nożnej. Bardzo często wspólnie z gwiazdami sportu celebrujemy takie okazje. Dodatkowo dostarczamy nowym graczom szeroki zakres treści, aby mogli cieszyć się grą zaczynając swoją przygodę już dziś.

Jest to pierwsza w historii taka decyzja wydawców FIFY. Niewątpliwie wizerunek Cristiano Ronaldo ucierpi na tym w pewnym stopniu, a precedensowa sytuacja może mieć wpływ na kolejne ruchy marketingowe ze strony EA oraz innych producentów gier.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.