Electronic Arts rozważa koniec corocznego wydawania gier sportowych

Electronic Arts rozważa koniec corocznego wydawania gier sportowych

Gry z serii FIFA ukazują się co roku począwszy od 1994 r. Dla wszystkich fanów tejże marki tradycją jest, że we wrześniu mogą pójść do sklepu i zaopatrzyć się w ulubioną grę sportową opatrzoną kolejnym numerkiem. Niedługo w tej kwestii może jednak nadejść pewna zmiana. 


Coraz częściej jednak można od wiernych fanów marki (i nie tylko) usłyszeć głosy, że każda kolejna gra z serii FIFA to (oprócz zmian w mechanice i kilku innych kwestiach) bezustannie ten sam produkt, na który po prostu szkoda pieniędzy, bo stosunek ceny do nowości jest  po prostu nieadekwatny. Przyszłość tej marki jest zatem niejasna - dlatego EA rozważa zmiany w tej materii.Firma Electronic Arts podobno myśli o zaprzestaniu wydawania co roku FIFY czy innych sztandarowych produkcji sportowych i wprowadzenia jednego tytułu, który będzie aktualizowany i odpowiednio rozwijany. Szef studia oznajmił niedawno, że ta kwestia jest rozważana i nie można wykluczać tego, iż niedługo być może przyjdzie nam pożegnać się z nabywaniem "tego samego produktu" każdego roku.

Nie wiadomo oczywiście na razie nic na temat tego, jak miałby wyglądać nowy system oparty na aktualizacjach i subskrypcjach, lecz możemy się tego domyślać. FIFA co jakiś czas zaopatrywana byłaby w łatki, które oprócz usuwania irytujących błędów aktualizowałyby składy drużyn itd. Nie obyłoby się oczywiście bez opłat.

Na oficjalne informacje wprost od EA przyjdzie nam trochę poczekać, lecz jedno jest pewne - wprowadzenie tego typu modelu będzie nie lada rewolucją jeśli chodzi o gry sportowe na rynku.

Piotr Malinowski

Zapalony fan gier studia Piranha Bytes. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji.

W Call of Duty: WWII pojawi się polski ruch oporu!

Nintendo zaprezentowało niezwykłe akcesoria z... kartonu!

Xbox One doczeka się nowego kontrolera!

Czy istnieje jeszcze szansa na powrót Prince of Persia?

Tajemniczy tweet twórców Wiedźmina!

Twitch zapłacił rekordową kwotę za prawa do transmisji Overwatch League!