E3 2022 odwołane. Wydarzenie ma powrócić w przyszłym roku

E3 2022 odwołane. Wydarzenie ma powrócić w przyszłym roku

E3 2022 zostało anulowane. Wydarzenie nie odbędzie się zarówno w wersji tradycyjnej, jak i online - maila z taką informacją otrzymali wszyscy partnerzy. Event ma jednak powrócić w przyszłym roku, lecz w nieco odmienionej formule.


E3 to jedno z najważniejszych świąt dla graczy i jak się okazuje - jego przyszłość stoi pod wielkim znakiem zapytania. Na drodze swego czasu stanęła oczywiście pandemia, lecz z biegiem lat coraz mniej wydawców chce przedstawiać na targach swoje produkty. Organizatorzy żądają bowiem takich sum, że firmom bardziej opłaca się organizować własne tego typu wydarzenia.

Tegoroczna edycja targów miała odbyć się wyłącznie w formie online, lecz właśnie potwierdzono, że tak się nie stanie. Sporo osób z branży otrzymało specjalne wiadomości informujące o podjętej decyzji przez firmę ESA. Powody nie zostały podane - w głównej mierze są one zapewne takie, jak te wymienione w akapicie wyżej.

Źródło: Will Powers


Niedługo po wyjściu na jaw tych wieści, partnerzy mieli otrzymać kolejny mail - tym razem obwieszczający przyszłość wydarzenia E3. Okazuje się, że na razie nie możemy mówić o jego końcu. Ma ono powrócić w 2023 roku w formie interaktywnego przedsięwzięcia. Zmieni się formuła, lecz event odbędzie się zarówno fizycznie, jak i online. Ponadto możemy spodziewać się większości przedstawicieli branży.

Źródło: Stephen Totilo


Szczegółów na razie brak - podano, że mamy przygotować się na coś innowacyjnego. Cóż, zapewne jeszcze przez dłuższy czas nie pojawią się w sprawie żadne nowe doniesienia. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość.

 

Czekacie na targi E3 2023? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.