E3 2020: rozpoczęto przygotowania do wydarzenia, mimo możliwości jego odwołania

E3 2020: rozpoczęto przygotowania do wydarzenia, mimo możliwości jego odwołania

Głośne wydarzenia masowe nie są wcale łatwe do zorganizowania, a urzeczywistnić je jest jeszcze trudniej gdy na świecie panuje epidemia. Ofiarą wirusa padł ostatnio katowicki IEM 2020, jednak nie będzie to zapewne jedyne wydarzenie odwołane w ramach profilaktycznych działań, chroniących przed zakażeniem koronawirusem. Pomimo aktualnie dużego zagrożenia, ruszyły przygotowania do tegorocznego E3. 


Organizowane przez Entertainment Software Association (ESA) wydarzenie E3 jest najgłośniejszą imprezą branży gamingowej. To właśnie podczas tego eventu dowiadujemy się o nadchodzących premierach czy najświeższych nowościach technologicznych. Tegoroczna edycja wydarzenia jest wyjątkowo ważna, ze względu na pojawienie się nowej generacji konsol Microsoftu i Sony, a co za tym idzie wielu wyczekiwanych zapowiedzi różnorakich serii.W związku z obawą przed koronawirusem odwołane zostały już choćby Game Developers Conference (GDC), czy Mobile World Congress (MWC), jednak twórcy E3 póki co nie zamierzają rzezygnować z organizacji wydarzenia. Jak wynika z oświadczenia organizatorów - przygotowania do imprezy będą kontynuowane, a wydarzenie zostanie odwołane tylko, gdy będzie wymagała tego sytuacja:
Wszyscy bardzo uważnie przyglądają się sytuacji. Będziemy czujni, ponieważ naszym priorytetem jest zdrowie, dobre samopoczucie i bezpieczeństwo wszystkich naszych wystawców i uczestników. Biorąc pod uwagę to, co wiemy w tej chwili, posuwamy się normalnie do przodu z planami dotyczącymi E3 2020 – powiedział w komunikacie przedstawiciel organizatorów, czyli Entertainment Software Association (ESA)

Jeśli wszystko pójdzie dobrze i sytuacja epidemiologiczna nie ulegnie gwałtownemu pogorszeniu, wydarzenie zgodnie z planem odbędzie się w dniach 9-11 czerwca w Los Angeles. Odwołanie E3 oznaczałoby nie tylko rezygnację z  najważeniejszej branżowej imprezy roku, a prawdopodobnie także opóźnienie premier dziewiątej generacji konsol.

źródło: GRY-ONLine.pl

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.