E-sportowe podręczniki w polskich szkołach?

E-sportowe podręczniki w polskich szkołach?

E-sport w polskich szkołach pojawił się już jakiś czas temu. Głośno było o szkołach, które w swojej ofercie zamieszczały informację o klasach, w których to właśnie gry stanowiły jedną z podstawowych rzeczy. Jak się jednak okazuje, to nie koniec nowości w polskich szkołach, a uczniowie mają teraz możliwość skorzystania także ze specjalnych e-sportowych podręczników. 
Jedna ze szkół, której placówki znajdują się na terenie całego kraju, na pewno zaciekawiła i przyciągnęła uwagę każdego fana e-sportu. Na stronie szkoły można znaleźć ofertę z kierunkiem „Programowanie gier komputerowych – specjalizacja e-sport". Bardziej jednak zainteresowała nas wyróżniona w ofercie informacja, z której dowiedzieliśmy się, że przyszli uczniowie będą mieli okazję korzystać podczas nauki z pierwszego polskiego podręcznika do e-sportu autorstwa Kamila Tarki.Wspomniany wyżej podręcznik faktycznie występuje na w spisie podręczników Ministerstwa Edukacji Narodowej, więc bardzo prawdopodobny staje się fakt, że za jakiś czas trafi on do jeszcze większej liczby szkół. My natomiast zastanawiamy się, co znajduje się w środku książki. Ocena należeć będzie do przyszłych graczy, którzy korzystać będą z podręcznika w szkole, jednak przygotowany zbiór informacji może posłużyć również innym zawodnikom, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.

Kim jest najbogatszy YouTuber według magazynu Forbes?

Mandzio wyjaśnia przyczynę swojej nieobecności

Forbes przedstawia TOP 10 najbogatszych YouTuberów!

Steam przestaje honorować płatności BitCoinem

Sprawdź swoje statystyki Spotify z 2017 roku!

Pomysły na świąteczne prezenty ze sklepów YouTuberów!