Dzieci w Chinach nie obejrzą streamów po 22:00 i nie wyślą dotacji

Dzieci w Chinach nie obejrzą streamów po 22:00 i nie wyślą dotacji

Chiński rząd już niedługo wprowadzi kolejne restrykcje, które obejmą nieletnich użytkowników internetu oraz streamerów. Dzieci otrzymają zakaz oglądania transmisji na żywo po godzinie 22:00 oraz wysyłania dotacji.


Cenzura internetu w Państwie Środka to chleb powszedni. Zablokowano tam już większość zachodnich gier - użytkownicy mają dostęp wyłącznie do tych znajdujących się na specjalnej liście. Istnieje też limit czasu, jaki osoby nieletnie mogą spędzić przy komputerze. Teraz zdecydowano się na rozszerzenie zasięgu restrykcji.

Okazuje się, że już wkrótce nieletni użytkownicy otrzymają zakaz oglądania transmisji na żywo po godzinie 22:00. W przestrzeganiu tych zasad ma pomóc nakaz wprowadzenia przez platformy specjalnego "Youth Mode", który zablokuje dostęp do streama o określonej porze. To jednak nie wszystko.Młode osoby nie będą mogły wysłać streamerom jakiejkolwiek dotacji oraz innego rodzaju płatnych bonusów, co zapewne wpłynie na działalność ludzi utrzymujących się z prowadzenia transmisji. Warto też zaznaczyć, iż mieszkańcy Chin poniżej 16 roku życia nie będą mogli zostać streamerami.

Po 16 roku życia będą musiały otrzymać zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Nie da się ukryć, że mówimy tu o dosyć poważnych ograniczeniach, które właśnie trafiły do puli. Trudno też mieć nadzieję, że tego typu sytuacja się w najbliższym czasie zmieni.

 

Co sądzicie o sytuacji chińskich graczy? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.