Duża popularność Command & Conquer Remastered Collection!

Duża popularność Command & Conquer Remastered Collection!

W miniony piątek (5.06) odbyła się premiera Command & Conquer Remastered Collection, czyli pakietu zawierającego odświeżone wersje dwóch kultowych tytułów z gatunku RTS. W szczytowym momencie - na Steamie - w produkcję grało ponad 42 tys. osób. 


Pracownicy dawnego studia Westwood Studios - zgromadzeni teraz pod szyldem Petroglyph - postanowili sprawdzić fanom serii Command & Conquer nie lada prezent. Światło dzienne ujrzał bowiem remaster pierwowzoru z 1995 roku oraz Red Alert z 1996 roku.

Jak wynika z opinii użytkowników, projekt został zrealizowany na bardzo wysokim poziomie. Poprawie uległa m.in. grafika (wszystkie tekstury przeskalowano do rozdzielczości 4K), przerywniki filmowe, muzyka, system sterowania czy interfejs. Produkcje wzbogaciły się również o obsługę modyfikacji, edytor map i wiele innych funkcjonalności. W szczytowym momencie na potyczki w Command & Conquer Remastered Collection zdecydowało się 42 tys. osób jednocześnie!

Wykres ukazujący popularność Command & Conquer Remastered Collection l Źródło: SteamDB


Pakiet (w polskiej kinowej wersji językowej) można nabyć za pośrednictwem cyfrowego sklepu Steam oraz Origin w cenie 69,90 złotych. Jeśli nie jesteście przekonani do zakupu, to być może Wasze wątpliwości rozwieje Rojo.Patryk jest ogromnym fanem serii Command & Conquer i nie mógł przepuścić okazji, jaką jest debiut remasterów. Z tej okazji nagrał specjalny materiał, gdzie opowiada szereg ciekawostek związanych z cyklem i nawiązaniami do historii występującymi w grach. Wczoraj o godzinie 20:00 odbył się również stream, gdzie twórca testował odświeżoną edycję RTS-ów.

W sferze marzeń pozostawiamy wizję świata, gdzie wszystkie remastery są tworzone z taką starannością...

 

Co sądzicie o Command & Conquer Remastered Collection? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.