Polska gra

Polska gra "Drug Dealer Simulator" z ogromną popularnością na platformie Steam

O rodzimym rynku gier symulacyjnych znowu zrobiło się nieco głośniej za sprawą ogłoszonej ostatnio, nadchodzącej produkcji firmy PlayWay, zatytułowanej The Pope: Power & Sin. W międzyczasie swoją premierę zaliczyła polska gra, Drug Dealer Simulator, notując jeden z lepszych startów w historii gatunku.


Symulatory są w naszym kraju tworzone na potęgę, o czym świadczy choćby to, że zajmująca się ich tworzeniem firma PlayWay jest obecnie drugą największą spółką gamingową na polskiej giełdzie. 16 kwietnia na platformę Steam trafiła gra Drug Dealer Simulator, stworzona przez studio Movie Games, a wydana przez PlayWay właśnie. Koszty produkcji tytułu zwróciły się całkowicie w zaledwie godzinę od jej wydania, a obecnie może się ona pochwalić wysokim wynikiem 91% pozytywnych opinii graczy. Drug Dealer Simulator odnotował jeden z lepszych finansowo startów w historii gier symulacyjnych, a w ciągu trzech pierwszych dni sprzedano ponad 55 tysięcy kopii tytułu. Dwa dni temu, na kanale PlayWay pojawił się zwiastun kolejnej produkcji, która ma szansę na podbicie globalnego rynku. Tym razem, jest to Autopsy Simulator, czyli połączenie symulatora z fabularnym horrorem, w której jako gracz wcielimy się w patomorfologa. 

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.