DOOM Eternal: Steam odnotował ponad 100 000 osób grających w jednym momencie!

DOOM Eternal: Steam odnotował ponad 100 000 osób grających w jednym momencie!

Nowa odsłona serii jest zdecydowanie najgłośniejszym tytułem ostatnich miesięcy. Produkcja id Software zbiera masę pochwał i pozytywnych reakcji zarówno ze strony graczy, jak i recenzentów. Przekłada się to na zainteresowanie grą, które jak pokazuje wynik odnotowany na platformie Steam, jest ogromne.


Premiera DOOM Eternal odbyła się 20 marca, a gracze nie mogą się nachwalić najnowszej odsłony serii. Gra zbiera wyśmienite oceny na Metacritic'u, z których znaczna większość oscyluje w okolicach 90/100. Dowodem bezpośrednio obrazującym zainteresowanie w okół tytułu jest wynik, który odnotowano na platformie Steam. Wczorajszego dnia, krwiożercze potwory masakrowało w jednym momencie ponad 100 000 graczy. Warto przypomnieć, iż od premiery minęły zaledwie dwa dni, a więc najprawdopodobniej nie jest to najlepszy wynik jaki zdoła wycisnąć najnowszy DOOM.

Wrażenie tego imponującego wyniku potęguje fakt, że jest on ponad dwukrotnie większy niż w przypadku poprzedniej odsłony gry. DOOM'owi z roku 2016 udało się w szczytowym momencie odnotować 44 000 graczy grających w ten tytuł symultanicznie. 

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.