Donkey Kong i Pokemon dołączyły do growej galerii sławy

Donkey Kong i Pokemon dołączyły do growej galerii sławy

Galerie sław to miejsca nie tylko dla gwiazd show-biznesu czy sportu. Prawdziwe gwiazdy zdarzają się też w branży gier komputerowych. Jest im poświęcona specjalna wystawa w The Strong National Museum of Play w Rochester w stanie Nowy Jork. Do grona wyróżnionych w tym miejscu gier dołączyły ostatnio tytuły takie jak Donkey Kong oraz Pokemon!
Ostatnimi dniami galeria sław gier komputerowych w The Strong National Musem of Play (Rochester, Nowy Jork) powiększyła się o kilka nowych tytułów. Uhonorowane zostały gry, których tytuły nie są chyba obce żadnemu miłośnikowi gier. Są to Donkey Kong, Pokemon, Halo: Combat Evolved oraz Street Fighter II! Dołączyły one do takich sław jak Sonic the Hedgehog, The Sims czy World of Warcraft. Na liście tegorocznych nominowanych były również Tomb Raider, Resident Evil czy nawet... Pasjans!Ta galeria sław została utworzona w 2015 roku i obejmuje tytuły z automatów, komputerów i konsol, zarówno domowych i jak i mobilnych. Gry mające dołączyć do wystawy wybierane są na podstawie czynników takich jak popularność, żywotność czy wpływ na branżę gier. Dla przykładu, jeden z tegorocznych zwycięzców, Donkey Kong, poza byciem popularną serią samą w sobie, była inspiracją dla wszystkim znanej serii gier o włoskim hydrauliku - mowa oczywiście o Mario.Popularne Pokemony zostały nominowane do wejścia do galerii już w 2016 roku, ich kandydatura została jednak odrzucona. Od tego czasu, między innymi dzięki premierze Pokemon Go, gra zdobyła kolejne, nowe rzesze fanów i nie zapowiada się, aby fala popularności kieszonkowych potworów miała niedługo minąć.Nominacje na przyszłorocznych kandydatów są już otwarte, a swoją propozycję może na oficjalnej stronie zgłosić każdy chętny. Jaka gra według Was zasługuje na znalezienie się w galerii sław?

 

avatar

Jakub Smuszko

Student filologii polskiej. Entuzjasta gier planszowych i e-sportu. W wolnych chwilach, kiedy nie pisze, lubi pogrywać - głównie w gry Blizzarda.

Stało się! Gigantyczna transakcja Disney'a, która wstrząśnie rozrywką na świecie

Oto najpopularniejsze wyszukiwania Google w 2017 roku

Ogień olimpijski trafił w ręce robota!

Autostopem Na Koniec Świata z trailerem serii "Polska od A do Z"

Kim jest najbogatszy YouTuber według magazynu Forbes?

Forbes przedstawia TOP 10 najbogatszych YouTuberów!