Drony też chcą być modne, czyli niesamowity pokaz Dolce & Gabbana

Drony też chcą być modne, czyli niesamowity pokaz Dolce & Gabbana

Pokazy mody zwykle kojarzą się nam z pięknymi modelkami, które prezentują kolekcję danego projektanta na wybiegu. Dolce & Gabbana postanowiło pójść jednak w nieco inną stronę i do swojej prezentacji zaangażować współczesną technologię. Markowe torebki zaprezentowały... drony, a nagrania z ich udziałem z miejsca podbiły internet.


Już teraz można mówić o marketingowym sukcesie tego pomysłu. Zwrócił on dużą uwagę mediów, przez co i o samej kolekcji mówi się znacznie więcej. Póki co jest to pierwszy, a już na pewno najgłośniejszy pokaz, w którym zamiast żywych modelek wystąpiły właśnie drony. Żywiołowo zareagowali także wszyscy goście pokazu, którzy ciepło przyjęli takie rozwiązanie.

Nie obyło się jednak bez trudności. Wcześniej poproszono, aby wszyscy obecni odłączyli się od Wi-Fi i zrezygnowali z udostępniania własnych hotspotów. Niestety nie wszyscy zastosowali się do tego zalecenia, przez co sam pokaz odbył się z około godzinnym poślizgiem. Nic dziwnego, wspomniane sieci bezprzewodowe mogłyby spowodować spore zakłócenia w pracy dronów, a ze względów bezpieczeństwa, organizatorzy nie mogli sobie na to pozwolić. W sieci możemy znaleźć już fragmenty nagrań z tego pokazu. Spora część z nich krąży już m.in. po Twitterze.Do wprowadzenia tego typu rozwiązania na szerszą skalę jeszcze długa droga, niemniej jest to już pewien sygnał i zwrócenie uwagi na tego typu wyjście. Tym bardziej że wokół pracy modelek wciąż jest wiele kontrowersji i niewykluczone, że wielu projektantów może w przyszłości poważnie zastanowić czy także nie użyć dronów w swoich pokazach. Jednak na dłuższą metę drony prawdopodobnie nigdy nie wyprą ludzi, bo choć gusta są różne, to jednak my jesteśmy naprawdę piękni.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.