Do Minecrafta trafi blisko 100 nowych bloków

Do Minecrafta trafi blisko 100 nowych bloków

Aktualizacja "Caves & Cliffs" w Minecraft zbliża się wielkimi krokami. Jednen z najbardziej wyczekiwanych update'ów gry ostatnich miesięcy wzbogaci produkcję o blisko 100 nowych bloków. 


Aktualizacja, o której mowa, zmieni rozgrywkę w bardzo dużym stopniu. Wprowadzi m.in. zupełnie nową budowę terenu i przestrzeni, nowe moby oraz bloki. Twórcy zapowiedzieli właśnie, że będzie ich dokładnie 91. Wśród nowości pojawi się m.in. blok miedzi, który będzie służył do budowy piorunochronu czy elementów. Do gry zostanie wprowadzony także nowy element wydobywania surowców, które będą wypadać nie tylko w formie bloku kamienia, ale od razu łupka.Oprócz nowych bloków kamiennych, w grze pojawią się także m.in. nowe rośliny, w tym mimoza, po której będą mogli skakać gracze, a ta będzie uginać się pod ich naporem.Nachodząca aktualizacja ze względu na swój rozmiar została podzielona na dwie części. Pierwsza z nich ma zostać wydana już wkrótce, natomiast całość zostanie oficjalnie zaimplementowana do gry latem. Póki co, konkretne daty nie zostały ujawnione przez producenta.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.