Disney+ rośnie w siłę. Netflix może mieć kłopoty

Disney+ rośnie w siłę. Netflix może mieć kłopoty

Okazuje się, że platformę Disney+ postanowiło w minionym kwartale zasubskrybować około 7,9 miliona osób. To znacznie wyższy wynik niż chociażby w przypadku Netflixa.


Ostatnio sporo się dzieje na rynku platform streamingowych. Nie tak dawno mieliśmy do czynienia z niepokojącą sytuacją na temat znaczącego spadku aktywnych subskrybentów Netflixa. Poza tym dowiedzieliśmy się o udanym starcie HBO Max na terenie naszego kraju.

Natomiast 14 czerwca będziemy świadkami polskiego debiutu Disney+, na co z pewnością czeka mnóstwo użytkowników. Warto więc przytoczyć przy okazji najnowsze wyniki usługi. Okazuje się, że tylko w ubiegłym kwartale na opłatę abonamentu zdecydowało się 7,5 miliona osób. Jest to świetny wynik biorąc pod uwagę oczekiwania analityków na poziomie 5 milionów.

Przez ostatnie pół roku liczba aktywnych konsumentów skoczyła o 20 milionów, co naprawdę robi wrażenie. Łączna liczba subskrybentów wynosi na chwilę obecną 137,7 miliona. Ten rezultat może w najbliższych miesiącach znacznie się powiększyć.Maj i czerwiec będzie bowiem okresem ekspansyjnym. Disney+ pojawi się bowiem nie tylko w Polsce, ale również w Południowej i Północnej Afryce, kilku krajach Bliskiego Wschodu oraz innych krajach znajdujących się w Europie Środkowo-Wschodniej. Wszystko więc wskazuje na to, że próg 200 milionów abonentów zostanie przekroczony jeszcze w tym roku (spodziewano się, że stanie się to dopiero w 2024 roku).

Przypominamy - subskrypcja Disney+ wyniesie w Polsce 28,99 złotych miesięcznie lub 289,90 złotych rocznie. Na start zapowiedziano promocje, która obniży koszt rocznej opłaty o 60 złotych.

 

Czekacie na Disney+ w Polsce? Dajcie znać w komentarzach!


 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.