Discord zostanie zintegrowany z PlayStation

Discord zostanie zintegrowany z PlayStation

Jakiś czas temu głośno mówiło się o potencjalnym przejęciu Discorda przez Microsoft. Nie tak dawno dowiedzieliśmy się, że oferta giganta została odrzucona. Tymczasem, platforma poinformowała o nowej współpracy z... PlayStation!


Mogłoby się wydawać, że jeśli Discord zostanie przejęty przez Microsoft, komunikator znajdzie swoje zastosowanie w konsoli firmy - Xboxie. Jak się jednak dowiedzieliśmy, SONY oficjalnie zapowiedziało, że Discord zostanie zintegrowany z PlayStation Network. Funkcja ma zostać wprowadza na początku przyszłego roku. Jak ma działać?

Jak wiemy, na ten moment usługa pozwala na połączenie się z Discordem, co pozwala użytkownikom na sprawdzenie w jaką produkcję gra aktualnie dany gracz. Nowa współpraca będzie jednak oznaczała, że platforma będzie w całości obsługiwana przez PlayStation. Możliwe będzie zatem prowadzenie m.in. rozmów grupowych bezpośrednio z poziomu konsoli.Co bardzo interesujące, Discord na integrację z konsolą zgodził za sprawą inwestycji firmy SONY w ich platformę. Kwota nie jest jednak znana, ale można domyślać się, że nie są to małe pieniądze. Jesteśmy bardzo ciekawi co przyniesie integracja Discorda z PlayStation Network.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.