Kontrowersyjna sytuacja z Żiżejem w roli głównej - społeczność reaguje, YouTuber odpowiada

Kontrowersyjna sytuacja z Żiżejem w roli głównej - społeczność reaguje, YouTuber odpowiada

Na przełomie ostatnich dni na polskim YouTube zawrzało, za sprawą DeeJayPallaside'a. Popularny Żiżej wszedł w spór z niektórymi, innymi twórcami w związku z nagranymi przez nich materiałami, które z kolei były odpowiedzią na dość głośną sytuację z jednego z jego live'ów. O co dokładnie chodzi?


DeeJayPallaside na jednym ze swoich streamów pokazał materiał, który wysłał mu jeden z jego widzów. Na filmie młody chłopak mówi, że chce popełnić samobójstwo. W internecie zawrzało, głównie z powodu reakcji Żiżeja na film. Według wielu osób bardziej prawidłowe byłoby zgłoszenie tego materiału od razu na policję, co z resztą sugerowali mu także obecni na live widzowie, a nie robienie na ten temat streama. DeeJayPallaside stwierdził jednak, że zajęłoby to zbyt wiele czasu, że miał już pewne doświadczenia z policją i z zgłaszaniem takich spraw w przeszłości np. w sprawie z niebieskim wielorybem i na tamten moment tego nie zrobi.

Wielu twórców zwróciło uwagę, także w mocnych słowach, że czas jaki spędził na live mógł wykorzystać właśnie na zgłoszenie tej sprawy odpowiednim organom. Za nieodpowiedzialne uważają także same upublicznienie materiału szerszej widowni, co celnie podsumował m.in. twórca materiału na kanale Niediegetyczne. DeeJayPallaside w odpowiedzi na zarzuty zapowiedział, że niektórzy twórcy wkrótce dostaną od niego, w związku z zaistniałą wokół całego zdarzenia falą hejtu, oficjalne pismo z jego strony.Prócz wspomnionego filmu na kanale Niediegetyczne, pojawiły się także inne filmy na ten temat, które możemy znaleźć m.in. na kanałach Okiem Fabiana, BORBOBtv, Lakarnuma, Muaniego, Carrionera czy Mateusza Spysińskiego.Część z nich już dostała wspomniane pismo. Do całej sprawy odniósł się także Gimper, który wczoraj opublikował specjalny materiał na ten temat, w którym to przyznaje rację sporej części twórców:Obecnie na kanale DeeJeyPallaside'a możemy znaleźć jego odpowiedź na wszystkie zarzuty. Zwraca uwagę na fakt, że owe pisma to nie są pozwy, a oficjalne prośby, wezwania do usunięcia obraźliwych materiałów, które naruszają jego dobre imię. Zaprzeczył też twierdzeniom, że ma zamiar pozwać widzów za negatywne komentarze - pragnie jedynie by krytyka była konstruktywna, a nie zawierała groźby skierowane w jego kierunku.Poruszył też temat samego chłopaka, którego dotyczył cały stream. Jak twierdzi Żiżej wszystko z nim w porządku, żyje, a cała sprawa na policję jednak trafiła. On sam dlatego poruszył ten temat najpierw w sieci, ponieważ internet ma ogromną skuteczność w rozwiązywaniu podobnych sytuacji, co pokazał przy innych kontrowersyjnych zdarzeniach w przeszłości. Ubolewa też, że nikt nie zapytał go wcześniej, jak wygląda to z jego perspektywy.

 

Co sądzicie o całej sprawie? Dajcie znać w komentarzach.


Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.